Hakkımızda

1991 yılında İzmir AOSB’de halk sağlığını tehdit eden zararlılarla mücadele için pestisit üretimiyle sektöre giriş yapan Kontrol Kimya A.Ş. 20 yılı geçen tecrübesiyle günümüzde yeni modern binasında çeşitli biyosidal ürün üretimi, halk sağlığı hizmeti, tarım, inşaat ve makine imalatı gibi birçok sektörde faaliyet göstermektedir. İnsanı ve çevreyi korumayı amaç edinen, geliştirdiği teknolojilerle sektöre yön veren yaklaşımla her geçen gün büyüyen bir firma olmayı başarmıştır.

Modern üretim tesisinde farklı formülasyon tiplerinde (EC, SC, WP, GR, TB, BR, Pellet, EW, CS, WG, GEL, Mum Blok, ZC, SE) pestisit üretimi yapmakta, gelişmiş AR-GE laboratuvarıyla ürün yelpazesini her geçen gün genişletmektedir.

Sektörün en büyük firmaları arasında yer alan Kontrol Kimya belediyelere verdiği hizmetlerle de kendini kanıtlamış; profesyonel ekibi, çevreci ve kaliteli ürünleri, bilinçli ve bilimsel yöntemleri ile  zararlıların barındığı, beslendiği, ürediği ve dinlendiği alanlarda kontrol altında tutulması, doğal dengenin, çevrenin ve toplum sağlığının korunması için çalışmaktadır.